Лента Событий

Модель переговоров ЕС — ЕАЭС

Мероприятие состоится: 14.03.2019 - 16.03.2019

Санкт-Петербургский государственный университет при поддержке программы Эразмус+ Европейского союза проводит 14–16 марта 2019 г. ролевую игру «Модель переговоров ЕС — ЕАЭС» с участием студентов из стран ЕС и ЕАЭС. Участие бесплатно. Игра проходит на английском языке.

Присоединяйтесь к нам и находите новые решения сегодняшних трудностей в международных отношениях, оттачивайте мастерство презентаций и переговоров, а также углубляйте свои контакты со студентами различных стран!

Saint-Petersburg State University with the support of the Erasmus+ Programme of the European Union organizes a role play simulation «Simulating EU-Eurasian Economic Union Negotiations to Encourage Transnational Active Learning and Civil Dialogue» with the participation of students from the European Union and the Eurasian Economic Union. The working language of the event is English. The participation is free.

Join us to find fresh solutions for today’s problems in international relations, improve your presentation and negotiation skills and find new friends in universities of various countries!